fbpx
Pirkinių krepšelis

No products in the cart.

KAIP IŠSIRINKTI JUMS TINKAMĄ HELLY HANSEN STRIUKĘ-PARKĄ

Rinkdamiesi striukę-parką atsižvelkite į klimatą, veiklą ir bendrą numatomą jos paskirtį.

Parka – tai izoliuota žieminė striukė, paprastai su gobtuvu, skirta šilumos palaikymui ir apsaugai nuo įvairių oro sąlygų. Ar norite parkos, kuri jus saugotų vėsų rudenį Ramiojo vandenyno šiaurės vakaruose, ar parkos, skirtos Arkties ekspedicijoms žiemos viduryje? Ar dėvėsite parką mieste, važiuodami į darbą ar gamtoje, sėdėdami prie laužo?

Norėdami išsirinkti tinkamą striukę-parką, turėtumėte daugiau sužinoti apie izoliacijos tipą, apsaugą nuo vėjo ir vandens bei kitas savybes (pvz. kišenes, atšvaitus ir kt.), kurios geriausiai atitiktų jūsų poreikius.

Izoliacija: sintetinė ar pūkinė

Oro sulaikymas – taip veikia dauguma izoliacijų. Sulaikomas oras sukuria šilumos pojūtį ir striukei suteikia „pūstą“ išvaizdą. Štai kodėl žmonės dažnai parką vadina „pūstąją“, „pūsta striuke“ arba „pūstuoju paltu“. Tačiau, izoliuotos parkos dažnai gali būti ir subtilesnės, su plonu sintetinės izoliacijos sluoksniu (sukuriant šilumos pojūtį be didelio tūrio). Yra daug skirtingų izoliuotų striukių variantų.

Izoliacija gali būti integruojama segmentais (vadinama dygsniuotoji) arba tolygiai paskirstyta per plotą (vadinama lakštinė). Dygsniai sukuria aptakesnę išvaizdą, todėl pūkinės striukės dažniausiai siuvamos dygsniuotais segmentais, nors sintetinės striukės taip pat neretai būna dygsniuojamos. Lakštinė izoliacija (dažniausiai sintetinė) suteikia lygesnę išvaizdą ir pašalina visas „šaltąsias zonas“, kurios gali atsirasti dygsniuojant.

Dvi labiausiai paplitusios orą sulaikančios izoliacijos rūšys yra sintetinė ir pūkinė. Kiekviena jų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl šių savybių supratimas padės pasirinkti tai, kas jums geriausia.

PŪKAI

Pūkai yra natūrali izoliacinė medžiaga, suformuojama sutelkiant  ančių ar žąsų plunksnas. Tūkstančiai mažyčių, susikryžiuojančių pluoštelių sukuria oro kišenes, kurios leidžia organizmui efektyviai sulaikyti ir išlaikyti orą. Visos mūsų pūkinės striukės-parkos yra sertifikuotos pagal atsakingą pūkų standartą, kuriuo siekiama užtikrinti, kad pūkai ir plunksnos buvo gautos iš gyvūnų, kuriems nebuvo padaryta jokia bereikalinga žala. Pagrindinis pūkų pranašumas yra tas, kad jie suteikia daugiau šilumos nei sintetinė izoliacija.

Pūkinių striukių-parkų efektyvumas priklauso nuo dviejų parametrų: kokybės ir užpildymo galios („palapinė“ ar „purumas“). Pūkų kokybė nurodoma procentiniu pūkų grupės / plunksnų padalijimu (pvz., 80/20 arba 60/40). Kuo didesnis pūkų procentas, tuo aukštesnė kokybė.

Antrasis pūkų parametras yra užpildymo galia. Tai yra, kaip gerai pūkai išsiplės po suspaudimo. Užpildymo galia svyruoja nuo 300 iki 900. Dažniausias pasitaikantis variantas yra nuo 400 iki 500, tačiau mūsų šalyje Norvegijoje yra šalta, todėl mūsų pūkinės striukės-parkos užpildymo galios rodiklis svyruoja nuo 480 iki 600. Trumpai tariant, kuo didesnė užpildymo galia – tuo efektyvesnė izoliacija, ir tuo lengviau bus suspausti pūkinę striukę-parką ir ją įsidėti į kuprinę ar krepšį.

Pūkų pranašumai:

  • Lengva suspausti
  • Didelis šilumos ir svorio santykis

Vienas kiek sudėtingesnis aspektas – tai gebėjimas susidoroti su drėgme. Sušlapusi pūkinė striukė gali prarasti savo izoliacinę funkciją. Taip yra todėl, kad plunksnos sulimpa ir neleidžia sulaikyti ir išlaikyti orą. Jei gyvenate lietingame klimate, laikas pagalvoti apie sintetinę izoliaciją.

Sintetinė izoliacija

Sintetinė izoliacija sukurta taip, kad atspindėtų pūkų savybes, tačiau pasižymi vienu esminiu skirtumu: ji geriau atlieka izoliacinę funkciją kuomet sudrėksta.  Pagrindinė izoliacijos paskirtis yra šiluma, todėl svarbu atsiminti, kad net ir sintetinės izoliacijos striukė-parka, neturėtų pakeisti kokybiškos striukės nuo lietaus.

Nepasiduokite dvejonėms dėl striukės-parkos svorio, nes sintetinę izoliaciją apsprendžia jos storis, kuris nurodomas gramais kvadratiniam metrui (g/m2). Paprastai tariant, kuo daugiau gramų vienam metrui, tuo storesnė (ir šiltesnė) sintetinė izoliacija.

Sintetinės izoliacijos pranašumai:

  • Sugeria daugiau drėgmės nei pūkai
  • Džiūsta greičiau už pūkus

Daugumą mūsų striukų-parkų galima rinktis dviejų tipų sintetinės izoliacijos. Primaloft®  yra pasauliniu mastu pripažintas, pažangių medžiagų ir technologinių sprendimų ekspertas, kuriantis aukštos kokybės izoliaciją ir audinius. Mūsų firmos itin lengva LIFALOFTTM izoliacija – tai išskirtinis bendradarbiavimo, ir unikalios LIFA® technologijos sujungimo su Primaloft® izoliacija rezultatas.

TRIJŲ SLUOKSNIŲ SISTEMA 3-LAYER SYSTEM™

Tai, ką dėvėsite po striuke-parka, turės įtakos bendram šilumos ir komforto lygiui. Plonesnė striukė-parka, kaip mūsų W Boyne Parka su 60g/m2 izoliacija, ne tik apsaugos jus rudens sezono metu, bet puikiai pasitarnaus ir žiemą, kai dėvėsite kartu su šiltu tarpiniu sluoksniu. Svarbiausia yra tinkamai pasirinkti sluoksnius, kad jaustumėtės patogiai. Per didelė izoliacija turi ir minusų!

Konstrukcija

KVĖPUOJANTYS PLUOŠTAI NELAIDŪS VANDENIUI IR VĖJUI

Esminė universalios striukės-parkos savybė – tai apsauga nuo kritulių ir vėjo. Atkreipkite dėmesį į mūsų parkas su HELLY TECH® vandeniui nelaidžia kvėpuojančia konstrukcija, puikiai apsaugančia nuo nepalankių oro sąlygų.  

Ilgis: trumpo ar ilgesnio modelio

Sprendimas, kurį ilgį pasirinkti, priklauso nuo asmeninio skonio, tačiau kiekvienas modelis yra sukurtas atsižvelgiant į funkcionalumą. Nuo autobusų stotelėje prisėdusių keleivių iki mokslininkų, sėdinčių ant plikos žemės – mūsų ilgesnės striukės-parkos dengia daugiau kūno ir suteikia daugiau šilumos. Daugiau judantiems ir norintiems mažesnio tūrio, patogumo sumetimais geriau pasirinkti trumpesnes striukes-parkas, nes jas patogiau dėvėti ir lengviau laikyti, tačiau jos vis tiek išlaiko šilumą.

Jei ieškote ilgesnės striukės-parkos, jos turi keletą reguliuojamų elementų, kurie leidžia ją labiau pritaikyti įvairiems tikslams. Pavyzdžiui, dvipusis užtrauktukas padės atlaisvinti striukės-parkos apačią, kai prisėdate. Tiesiog atsisegite nuo apačios, kad nereikėtų segtis viso užtrauktuko. Kiti striukės apačios galimi variantai (pavyzdžiui, sagos šone) suteiks didesnę judėjimo laisvę bei estetišką siluetą (net ir važiuojant dviračiu).

Savybės, į kurias reikėtų atsižvelgti

Remdamiesi Arktyje dirbančių mokslininkų įžvalgomis, sukūrėme striukę-parką, atitinkančią jų specifinius reikalavimus. The Arctic Patrol Modular Parka pasižymi daugybe puikių funkcijų, kurių daugelį įtraukėme į kitas savo žieminių striukių kolekcijas.

Gobtuvai, apykaklės ir rankogaliai

Skirtingai nuo kepurės, didžiausias striukės su gobtuvu privalumas yra tas, kad gobtuvas apsaugo ir kaklą nuo įvairių oro sąlygų. Mūsų prekės ženklo dirbtinio kailio apdaila, įkvėpta Karibų eskimų gobtuvų, sumažina šilumos praradimą, sukurdama mikroklimatą aplink veidą. Žinome, kad gobtuvai patinka ne visiems. Jei taip yra ir jūsų atveju, tiesiog išsirinkite striukę-parką be jo. O tiems, kurie pageidauja lankstesnio požiūrio, mes galime pasiūlyti nusegamus gobtuvus.

Papildomą apsaugą nuo įvairiausių nepalankių oro sąlygų suteikia ir aukšta apykaklė. Mūsų striukių-parkų  su aukštomis apykaklėmis paskirtis – neleisti lietui ir šaltam vėjui  per kaklą patekti žemyn į kūną. Pagamintos su dirbtinio kailio pamušalu, jos taip pat jus papildomai šildys.

Dažnai nepastebimi tokie elementai kaip striukės rankogaliai, sukuria dar daugiau šilumos. Rankogaliai taip pat atlieka papildomą funkciją – išlaiko rankoves vietoje ir neleidžia prasiskverbti šaltam orui.

Kišenės

Mes visi esame tai patyrę. Nuėję į parduotuvę, aptikę tobulą paltą ir vos tik pasimatavę jį prieš veidrodį, nejučiomis save pagauname rankomis beviltiškai ieškant kišenių. Drabužių pramonė yra perpildyta panašiomis istorijomis, o ypač tai populiaru moterų tarpe, todėl pasirūpinome, kad kišenės būtų pakankamai talpios ne tik rankoms bet ir būtiniausiems daiktams susidėti.

Skirtingos kišenės turi skirtingą paskirtį. Vertingų daiktų laikymui, peržvelkite mūsų striukes-parkas su kišenėmis, kurias pasieksite iš viršaus arba iš šono. Norėdami sušilti atšalusias rankas, tai galėsite maloniai padaryti mūsų striukės-parkos nuleistose kišenėse su vilnoniu pamušalu.

Esant šaltesniam klimatui, jus gali varginti greit išsikraunanti telefono baterija. LIFE POCKET™ siūlo idealų sprendimą. Kišenė, pagaminta iš termogelio, kuris veikia kaip papildomas izoliacinis barjeras, padedantis jūsų telefonui ištverti šaltą temperatūrą.

Atšvaitai

Žiemai įsibėgėjus ir naktims ilgėjant, būti matomam yra kur kas svarbiau nei bet kada anksčiau. Peržvelkite mūsų siūlomų striukių-parkų asortimentą su atlenkiamais atšvaitais, kad būtumėte saugūs ir tamsoje. Nesvarbu, ar vykstate į miestą laisvalaikiu, ar tiesiog  į darbą, striukė-parka yra universalus drabužis, išlaikęs laiko išbandymą. Kiekvienam pravartu tokią striukę-parką turėti savo žiemos garderobe.

Palikti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *